Ziteguys Blog

Wpis

wtorek, 03 lipca 2012

Hiszpańscy piłkarze prawie pływają w szampanie

Król z rodziną i milion Hiszpanów witało w Madrycie piłkarzy "La Furia Roja" - zwycięzców EURO 2012.
Kiedy w poniedziałek prezydent i premier dziękowali polskim piłkarzom za udział w EURO 2012, na zwycięzców turnieju - reprezentację Hiszpanii, czekali w Madrycie król Juan Carlos I z rodziną. W końcu piłkarska reprezentacja Hiszpanii po raz drugi z rzędu, a trzeci w historii, wywalczyła tytuł mistrza Europy.

Piłkarze uścisnęli najpierw rękę następcy tronu, księcia Filipa, jego żony księżniczki Letycji a południowym zwyczajem poszczypali w policzki małe córeczki księcia. - Nie jest łatwo przemawiać do potrójnych mistrzów - przywitał reprezentację król Juan Carlos I. Potem podziękował piłkarzom, że "sprawili wszystkim radość.

- Umieliście wygrać i byliście dobrzy jako drużyna, to owoc waszych umiejętności, a przede wszystkim trenera Vincente del Bosque, który wiele umiał przetrzymać. Mam nadzieję, że szczęście będzie nadal dopisywało - mówił król piłkarzom. Kapitan drużyny, bramkarz podarował królowi koszulkę reprezentacji z nazwą.

Otwartym autobusem piłkarze przejechali potem ulicami udekorowanego flagami Madrytu , aż do placu Cibeles, gdzie zwykle fani futbolu celebrują sukcesy i drużyny narodowej (nazwa placu pochodzi o imienia Kybele - bogini płodności i urodzaju). Po drodze piłkarzy witał milionowy tłum - prawie wszyscy ubrani byli w czerwone koszulki - kolor hiszpańskiej drużyny i śpiewali: "Viva Espana" i "Yo soy espanol" ("jestem Hiszpanem").

Ze względu na upał, strażacy polewali kibiców wodą. Piłkarze śpiewali "We are the champions", prawie pływali w szampanie.

Klimat pod wielką narodową fetę od rana podgrzewały gazety: "Wyśniona drużyna", "Legendarni mistrzowie", " zmieniła futbol", "Wieczna drużyna", "Niepowtarzalni" - to tytuły największych gazet w Hiszpanii po zwycięskim meczu drużyny "La Roja" z Włochami i zdobyciu mistrzostwa Europy. Ostatni mecz Hiszpanów na EURO 2012 pobił rekordy oglądalności - transmisję śledziło w telewizji 15,5 mln widzów.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
nbai
Czas publikacji:
wtorek, 03 lipca 2012 04:53

Polecane wpisy

Tagi

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa